South Florida is home to the top defensive back in the country

South Florida Is Always Home To The Nation's Top Defensive Backs

2020 EARLY WATCH LIST – DEFENSIVE BACKS

LAST UPDATED: April 6, 2020

Every year for the past five plus decades, we have put out nearly every football prospect from Miami-Dade and Broward Counties – as well as throughout the entire state of Florida.

That reputation has earned a following of thousands of college coaches from across the nation who use the information that we list – and they continue to contact us throughout the course of a year, looking for information on the prospects that we list in all classes.

In the coming months, we will list every position in Miami-Dade and Broward – with all classes included – and will solicit the help of coaches and prospects to ensure that the information is correct.

If there are any changes to be made PLEASE DO NOT DO IT ON THE POST. Simply send the players who have moved or changed positions to us via e-mail. We will NOT accept any other form of change.

Remember, this information is what college coaches are looking at, so this will be what they have to go on.

Thanks so much for your help in getting the information correct.

Larry Blustein – Floridakids1@aol.com. ONLY VALID CHANGES WILL BE MADE. NOT TRANSFERS THAT ARE PENDING.

2021 – Alberto Acosta, Hialeah Champagnat Catholic (S)

2021 – Jordan Alexander, Miami Jackson (CB)

2022 – Alfonzo Allen, Hallandale (S)

2021 – Micah Altidor, Miramar Everglades (S)

2022 – Samuel Alvarez, Miami Christopher Columbus (CB)

2021 – Victor Amortegui, Hialeah Gardens Mater Academy (S)

2022 – Darian Anderson, Miami Dade Christian (S)

2021 – Michael Andrews, Homestead (S)

2021 – Ritchard Antoine, Fort Lauderdale Stranahan (S)

2021 – Nygel Ashley, Fort Lauderdale University School (CB)

2023 – Cooper Aurilia, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (CB)

2021 – David Babb, Hollywood Chaminade-Madonna (S)

2021 – Zackery Baldwin, Miami Edison (CB)

2023 -Will Bankston, Coconut Creek Monarch(CB)

2024 – Anthony Barbar, Fort Lauderdale Westminster Academy (S)

2021 – Brendon Baugh, Coral Springs Taravella (S)

2023 – Joseph Bejel, Miami St. Brendan (CB)

2022 - Tyzavius Bell, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2021 – Maurasse Belony, Sunrise Piper (S)

2021 – Blake Belus, Miramar Everglades (CB)

2021 – Matthew Benetiz, Pembroke Pines West Broward (CB)

2021 – John Bennett, Miami Springs (CB)

2021 – Craig Bethel, Miami Palmetto (S)

2022 – Jacori Biggers, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2021 – Brian Blades II, Plantation American Heritage (CB)

2023 - Dwight Bootle, Miami Palmetto (CB)

2021 – Patrick Bowen, Hialeah Gardens (CB)

2022 – Ethan Braelow, SW Ranches Archbishop McCarthy (FS)

2021 – Trevon Braggs, Homestead (CB)

2022 – Elvis Bridgeman, Homestead South Dade (S)

2022 – D’Mon Brinson, Fort Lauderdale Dillard (CB)

2022 – Dedrick Browder, Miami Christopher Columbus (CB)

2023 – Bryce Brown, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2023 – Damari Brown, Plantation American Heritage (CB)

2022 – Jason Brown, Coconut Creek (S)

2021 – Yulkeith Brown, Miami Central (CB)

2021 – Marvensky Brunelus, Fort Lauderdale Stranahan (CB)

2021 – Javaris Burch, Coconut Creek (CB)

2021 – Simeal Burke Jr., Deerfield Beach

2021 – Tim Burns Jr., Miami Northwestern (S)

2021 – Jalen Campbell, Miramar Everglades (CB)

2023 – Darriel Cannon, Miami Gulliver Prep (S)

2022 – Austin Caraher, Coral Springs Charter (S)

2021 – Eros Carpio, Fort Lauderdale Pine Crest (CB)

2021 – Deshone Carter, Plantation (CB)

2021 – Jaylin Cartwright, Fort Lauderdale Dillard (CB)

2022 – Daniel Charaf, Pembroke Pines Somerset Academy (CB)

2021 – Marc Charlemagne, Miami Palmetto (CB)

2021 – Carlos Chavez, Miami St. Brendan (CB)

2023 – Stanquan Clark, Miami Killian (S)

2021 – Callum Clements, Miami Killian (S)

2021 – Tyrease Clowers, Fort Lauderdale Dillard (CB)

2022 – Connor Clyatt, Coconut Creek North Broward Prep (S)

2023 – Ceby Colin, Oakland Park Northeast (CB)

2021 – Corey Collier Jr., Miami Palmetto (CB)

2021 -Jaylin Collins, Fort Lauderdale Dillard (CB)

2021 – Rance Conner, Miami Booker T. Washington (CB)

2021 – Estaban Correa, Doral Reagan (S)

2021 – Torrie Cox Jr., Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2021 – Rashad Crawford, Miami Killian (CB)

2022 – Jael Cuellar, Hialeah (S)

2021 – Sanaan Cuffy, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2022 – Jadsen Dalmace, Coconut Creek (CB)

2022 – Derek Damas, Parkland Douglas (CB)

2022 – Malcolm Davis, Miami Carol City (CB)

2022 – Jason Delva, Coral Springs Charter (CB)

2021 - Brunel Desinor, DB, Deerfield Beach (S)

2022 – Brian Dilworth, Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2021 – Deante Dohman, Plantation (CB)

2022 – Jah’Kyas Dokes, Deerfield Beach (S)

2022 – Nick Dominguez, Miami Varela (CB)

2021 – Adrian Dore, Homestead (CB)

2022 – Wonderful Dowd, Miami Coral Reef (S)

2021 – Samaurie Dukes, Miami High (CB)

2021 – Ennsley Duque, North Miami (S)

2022 – Kelvon Durham, Miami Killian (CB)

2021 – Derrick Edwards III, Miami Palmetto (CB)

2021 – Michael Edwards, Hollywood Chaminade-Madonna (S)

2021 – Malik Elmaadawy, Sunrise Piper (S)

2021 – Herron Eniste, Miami Edison (S)

2022 – Websley Etienne, Davie Western (S)

2023 – Noah Eugene, Plantation American Heritage (S)

2023 – Daemon Fagan, Plantation American Heritage (S)

2023 – Jaydon Farfan, Pembroke Pines West Broward (CB)

2021 – Zachary Farris, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (CB)

2022 – Wayne Favors III, Miramar (CB)

2021 – Chester Fearon Jr., Miami Central (CB)

2021 – Aaron Felder, Plantation American Heritage (S)

2021 – Antonio Ferguson II, Miami Dr. Krop (CB)

2021 – David Ferguson, Miami Northwestern (CB)

2021 – Donald Ferguson, Miami Coral Reef (CB)

2021 – Jordan Fishgold, Weston Cypress Bay (S)

2021 – Monty Flanigan, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (SS)

2023 – Santana Fleming, Miami Central (CB)

2021 – Jeremiah Forbes, Homestead (CB)

2022 – Zachary Ford, Coral Springs Coral Glades (S)

2023 – Ahmere Foster, Miami Christopher Columbus (S)

2021 – Jeremiah Fowler, Coral Springs (CB)

2021 – Kris Fowles, Miami Booker T. Washington (CB)

2022 - Richard Francois Jr., Fort Lauderdale (CB)

2021 - Troy Frederick, Coral Gables (S)

2021 – Marquis Gant, Deerfield Beach (S)

2022 – Ryan Gayle, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2021 – Keiji George, Coconut Creek Monarch (S)

2021 – Zachary Gervil, Pembroke Pines Flanagan (S)

2021 – Antwon Gisme, Hialeah Champagnat Catholic (CB)

2023 – Corey Goldsby Jr., Hollywood Chaminade-Madonna (S)

2021 – Christian Gonzalez, Miami Braddock (CB)

2021 – Jeremy Gonzalez, Miami Varela (S)

2021 - Oneil Gonzalez, Miami Braddock (S)

2021 – Dennis Graham, North Miami (S)

2022 – Will Graham, Miami Belen Jesuit (CB)

2021 – Ervin Green, Miami Killian (S)

2021 – Kendrick Gray, Doral Academy (CB)

2022 – Joseph Griseta, Coconut Creek North Broward Prep (S)

2021 – Tyler Hamilton, Miami Coral Reef (S)

2021 – Eric Hall, Pembroke Pines West Broward (CB)

2021 – Ricardo Hallman, Fort Lauderdale University School (CB)

2023 - Christian Hanks, Homestead South Dade (S)

2021 – Vinnie Hampton, Hialeah Champagnat Catholic (S)

2022 - Divian Harris, Coral Springs Taravella (S)

2023 - Jaheim Haughton, Coral Springs Taravella (CB)

2024 – David Harvin, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2021 – William Hawkins, Miami Belen Jesuit (S)

2021 – Grant Henderson, Miami Christopher Columbus (CB)

2021 - Kavon Henderson, Holywood South Broward (S)

2022 - Amarri Henry, Hollywood Hills (CB)

2021 – Jayden Herbert, Davie Western (CB)

2023 – Douglas Hernandez, Hialeah Gardens Mater Academy (S)

2021 - Delarry Hilaire, Miami Dr. Krop (CB)

2021 – Demetrius Hill, Miami Springs (CB)

2022 – Simion Hines, Davie Western (CB)

2022 - Jadyn Holley, Coconut Creek (CB)

2021 – Dimari Holloway, South Plantation (S)

2021 – Tristan Hope, Homestead Somerset Silver Palms (CB)

2023 – Chisner Horace, Parkland Douglas (S)

2021 – Dashawn Hutchins, Hallandale (S)

2022 – Mike Hyppolite, Doral Academy (S)

2022 – Chad Jackson, Miami Carol City (FS)

2022 – Daniel Jean, Hialeah (S)

2022 - Emmanuel Jean, Lauderdale Lakes Boyd Anderson (S)

2021 – Frantz Jean Jr., Fort Lauderdale Dillard (CB)

2023 – Jordan Jean, Miami Carol City (CB)

2021 – D’mor Jean-Baptiste, North Miami Beach (S)

2021 – Baijar Jean Poix, Miami Dr. Krop (S)

2022 – Justin Jeune, North Miami (CB)

2021 – Devontae Johnson, Miami Killian (CB)

2021 – Edward Johnson, Miami Dr. Krop (S)

2021 – Horacio Johnson, Miami Booker T. Washington (S)

2021 – Kendrick Johnson III, Homestead (S)

2021 – Tamari Jones-Cummings, Fort Lauderdale University School (CB)

2021 – Ty Jones, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2022 – Tyler Jones, Miramar Everglades (CB)

2021 – Kody Jopp, Weston Cypress Bay (CB)

2021 – Isaiah Joseph, Miami Carol City (S)

2024 – Sammy Joseph, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2021 – Jordan Julmis, Coconut Creek Monarch (S)

2021 – Javaris Juste, Lauderdale Lakes Boyd Anderson (S)

2021 – Keiyon Kelly, Miami Dr. Krop (S)

2021 – Kamran Kinchens, Miami Northwestern (S)

2022 - Derek Kelly, Lauderdale Lakes Boyd Anderson (S)

2021 - Zion King, Davie Western (S)

2021 – Rashaud Knapper, Miami Southridge (S)

2022 – Dakota Knaul, Coral Springs Coral Glades (S)

2022 - Denny Labady, Hollywood South Broward (S)

2021 – Amos Labranche, Doral Reagan (S)

2021 - James Laguerre, Hollywood South Broward (CB)

2023 – Zayden Laing-Taylor, Miami Monsignor Pace (S)

2021 – Jonathan Lane, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (S)

2021 – Brayden Larosee, Pompano Beach (S)

2021 – Allen Lee, Miami Christian (S)

2023 – Tobias Lewis, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2021 – Sebastian Lopez, Miami LaSalle (CB)

2022 – Robert Loucks, Fort Lauderdale Westminster Academy (S)

2022 – Gary Louis-Jean, Homestead Somerset Silver Palms (CB)

2021 – Nathan LeBrun, Coconut Creek Monarch (CB)

2021 – Ah’mare Lee, North Miami Beach (S)

2022 – Dannyal Leiva, Hialeah Gardens (CB)

2022 – Earl Little Jr., Plantation American Heritage (CB)

2021 - Eddrin Lollar, Miami Central (S)

2022 – Nick Lopez, Hialeah Gardens (S)

2021 – Larrion Louis-Welch, Hialeah (S)

2023 – Christian Lowry, Miami St. Brendan (S)

2022 – Sergio Loza, Coconut Creek North Broward Prep (S)

2021 – George LeMieux, Fort Lauderdale Pine Crest (S)

2022 – Damon Lyons Jr., Coconut Creek (CB)

2022 – Eric Lyons, Plantation (S)

2022 – Josiah Marcelin, Hollywood Hills (CB)

2023 – Nathan Makepeace, Fort Lauderdale Westminster Academy (S)

2022 – Markey Mallery, Homestead South Dade (CB)

2021 – Tyquarius Mallory, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2021 – Jason Marshall Jr., Miami Palmetto (CB)

2021 – Connor Maron, Plantation American Heritage (S)

2021 – Evan Marrale, SW Ranches Archbishop McCarthy (CB)

2022 – Daniel Marsh, Miami Braddock (CB)

2021 – Matt Martin, Parkland Douglas (CB)

2021 – Anthony Marshall, Miami Palmetto (CB)

2023 – Rene Martinez, Hialeah Gardens Mater Academy (CB)

2021 – Antwan Massie, Miami Northwestern (S)

2021 – Andrew Matthews, Miami Coral Reef (CB)

2023 – Dakeem Mayard, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (CB)

2021 – Jaden McBurrows, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (CB)

2022 – Elijah McCantos, Miami Edison (CB)

2022 – Nachristian McDonald, Miami Killian (CB)

2021 – Antonio McFadden Jr., Miami High (CB)

2022 – Jeremiah McGill, Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2021 – Travis McNichols, Jr., Miami Northwestern (CB)

2022 – Darren McQueen, Coral Gables (S)

2022 – Qualyn McQueen, Miami Monsignor Pace (S)

2022 – Carl Mehu, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2022 – Jean Mendoza, Miami Coral Park (S)

2022 – Kamar Meza, Miami Gulliver Prep (CB)

2021 – Michael Miller, Homestead Everglades Prep (S)

2021 – Shelton Miller Jr., Miami Carol City (CB)

2022 – John Mills, Miami High (CB)

2024 – Tovani Mizell, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2022 - Jahkar Mobley, Hollywood South Broward (S)

2021 – Garood Mocombe, Coconut Creek Monarch (CB)

2022 – Justin Mohabir, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (CB)

2021 - Karim Moise, Hollywood South Broward (S/CB)

2021 – Jared Moorer, Deerfield Beach (CB)

2022 – Trevell Mullen, Coconut Creek (CB)

2021 – Alexander Munoz, Miami LaSalle (CB)

2021 – Mykel Murphy, Sunrise Piper (CB)

2023 – Tahir Murphy, Homestead Everglades Prep (S)

2021 – Adam Musa, Coconut Creek Monarch (CB)

2021 – Jomel Monpas, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2022 – Ken Moore Jr., Miami Christopher Columbus (CB)

2022 – Jalen Moye, Coral Springs (S)

2023 – Tahir Murphy, Homestead Everglades Prep (S)

2021 – Gabriel Nealy, Miami Gulliver Prep (CB)

2023 – Diego Neira, Miami Sunset (S)

2021 – Kebba Njie, Hialeah American (S)

2021 – Kenneth Norwood, Miami Springs (CB)

2021 – Phillip O’Brien Jr., Deerfield Beach (S)

2021 – Hughzton Orr, Miami Dr. Krop (CB)

2023 – Lucas Ortega-Morales, Miami Palmer Trinity (S)

2023 – Jaden Outer, Miami Gulliver Prep (CB)

2021 – Tykwon Owens, Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2022 – Angel Paez, Pembroke Pines West Broward (CB)

2022 – Pernell Paige, Miami Killian (S)

2022 – Nicolas Palaez, Doral Academy (CB)

2021 – Kharlos Paredes, Doral Academy (S)

2022 – Hendrick Parrish, Miami Christopher Columbus (S)

2021 – Cabreyon Parry, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (CB)

2021 – Carnell Partridge, Coral Gables (CB)

2021 – Justin Payoute, Hialeah Champagnat Catholic (CB)

2021 – Syncere Pegues, Coconut Creek (CB)

2022 – Tay Pender, Miami Palmetto (S)

2021 – Christian Perez, SW Ranches Archbishop McCarthy (S)

2021 – Walter Perry Jr., Homestead South Dade (CB)

2021 – Daryn Philippe, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2021 – Javon Pickett, Coral Springs Taravella (S)

2021 – Dmitri Pierre, Miami Monsignor Pace (S)

2022 - Raoul Pierre, Coral Springs Coral Glades (S)

2022 – Nicholas Polanco, Miami Dr. Krop (CB)

2023 – D’Angelo Ponds, Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2021 – Shyondre Pressley, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2021 – Cahron Rackley, Miami Palmetto (S)

2021 – Octiavius Radcliff Jr., Southwest Miami (CB)

2021 – Jaydon Ramos, Miramar (CB)

2021 – Eric Rangel, Miami St. Brendan (S)

2021 – Sodosky Raymond, Miami Carol City (CB)

2023 -Stenley Raymond, Parkland Douglas (CB)

2023 – Max Reynolds, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2022 – Alejandro Riano, Hialeah Gardens (CB)

2021 – Treyvon Richards, Coral Springs Coral Glades (CB)

2022 – Isaiah Richardson, Pembroke Pines West Broward (CB)

2021 - Tavares Rickerson, Miramar Everglades (S)

2021 – Claudy Riguer, Oakland Park Northeast (CB)

2023 – Hunter Roberts, Plantation American Heritage (S)

2023 – Antonio Robinson, Miami Florida Christian (CB)

2021 – Dante Robinson, Doral Academy (S)

2021 - Donche' Robinson, Miami Carol City (CB)

2023 - Kimari Robinson, Miami Monsignor Pace (CB)

2021 – Xavier Robiou, North Miami Beach (S)

2022 – Ben Rogers, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (CB)

2021 – Ahman Rolle, Miami Christian (S)

2022 – Tyrell Rolle, Miami Killian (CB)

2022 – Jameil Rose, Coconut Creek Monarch (CB)

2023 - Mahki Rolle, North Miami Beach (CB)

2021 – Kyndal Royal, Miami Pamer Trinity (CB)

2021 – Tyson Russell, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (CB)

2021 – Elliot Sable, Miami Ransom Everglades (S)

2021 – Devante Sanchez, Coral Springs Coral Glades (CB)

2023 – Luby Sanon, Coral Springs Coral Glades (CB)

2021 – Corde St. Louis, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2021 – Corey Scott, Jr., Miami Christian (CB)

2023 – Jacoby Scott, Sunrise Piper (CB)

2022 – Jeff Septembre, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2022 – Jude Servius, Miami LaSalle (CB)

2023 – Antwon Shepard, Miami Central (CB)

202 – Hugo Silsby, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2021 – Boogsie Silvera, Plantation American Heritage (S)

2021 – Mehki Simmons, Hollywood Chaminade-Madonna (S)

2021 – Omar Simpson, Fort Lauderdale Stranahan (CB)

2023 – Antonio Smith, Miami Gulliver Prep (CB)

2022 – Jackson Sneed, Coconut Creek Monarch (CB)

2022 – Jacolby Spells, Plantation American Heritage (CB)

2021 - Joseph Stevens III, Homestead (CB)

2021 – Thaddeus Stewart, Miami Edison (S)

2022 – Anthony Stinson, Homestead Somerset Silver Palms (S)

2021 – Frank Strong, Miami Norland (S)

2022 – Hakeem Sturrup, Hialeah (S)

2021 – Derrick Sutherland, Hollywood Chaminade-Madonna (S)

2022 – Corey Tate, Coral Springs Taravella (S)

2022 – Lydro Tatoute, Parkland Douglas (CB)

2022 – Dylan Taylor, Coconut Creek North Broward Prep (CB)

2021 – Isaiah Taylor, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (S)

2023 - Jahmal Taylor, Homestead Everglades Prep (S)

2023 – Tarnisha Taylor, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2021 – Correyon Thomas, Miami Dade Christian (CB)

2021 – Elijah Thomas, Plantation (S)

2022 – Mason Thomas, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2021 – Gavin Thorpe, Miami Palmetto (CB)

2021 – Darian Tirse, Miami Braddock (S)

2021 – Keenan Toomer, Miami Christopher Columbus (CB)

2021 – Otmaro Torrealba, Weston Cypress Bay (S)

2022 – Ryan Turner, Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2021 – Kolby Valencia, Pembroke Pines West Broward (S)

2022 – Jukien Valerio, Pembroke Pines Somerset Academy (S)

2022 – Nicolas Vargas, Miami Central (CB)

2021 – Elijah Vaughn, Miami Central (CB)

2022 – Jason Velasquez, Southwest Miami (S)

2021 – Gabriel Vilches, Pembroke Pines West Broward (CB)

2022 - Blake Volcy, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (S)

2022 – Kennedy Walker, Miami Varela (S)

2021 – Kevin Washington, Miami Central (S)

2021 – Sean Watkins, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (CB)

2021 – Jeremy Weber, Davie Western (S)

2022 – Eric Weldon, Hialeah (CB)

2021 – Devin West, Miami Central (CB)

2023 – Jaylen West, Miami Booker T. Washington (S)

2021 – Timothy White Jr., Miramar (S)

2022 – Gabriel Wiggins, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2023 – Melvon Wilcox, Pembroke Pines West Broward (CB)

2022 – Charles Williams, Hollywood Chaminade-Madonna (S)

2021 – Cedric Williams, Miami Booker T. Washington (S)

2021 – Elijah Williams, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (CB)

2021 – James Williams, Plantation American Heritage (S)

2021 – Kendrick Williams, Homestead South Dade (S)

2021 – Rodney Williams, Miami Christopher Columbus (S)

2022 – Vashaud Williams, Miami LaSalle (S)

2023 - Zavier Williams, Miami Coral Reef (S)

2021 - Nicholas Willingham, Fort Lauderdale (CB)

2022 – Jaden Wilson, Coral Springs Coral Glades (CB)

2021 – Octavious Winkfield, Miami Palmetto (CB)

2023 - Marcus Woodley, Homestead South Dade (CB)

2022 – Cornelius Wright, Miami Christopher Columbus (CB)

2022 – Giany Zengotita, Parkland Douglas (S)

 

TRACKING SOUTH FLORIDA PROSPECTS

QUARTERBACKS. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

RUNNING BACKS. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

WIDE RECEIVERS. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

OFFENSIVE LINEMEN. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry-blustein/getting-ready-for-the-2020-season-0

DEFENSIVE LINE. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

LINEBACKERS. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

DEFENSIVE BACKS. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

KICKERS/PUNTERS. https://wqam.radio.com/blogs/south-florida-high-school-sports-with-larry...

Catch the South Florida High School Sports Radio Show each Tuesday/Wednesday night (8-10) on 560 THE JOE - WQAM (560AM -https://wqam.radio.com/media/podcast/south-florida-high-school-sports-radio). For the past 13 years, the players and coaches who are making the headlines, join the program. You will learn a lot about football recruiting! Also Follow us on Facebook (Larry Blustein- SFHSports) and Twitter (@SFHSSports -  @larryblustein).